גודל טקסט:
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
4 - חיפוש
הצהרת נגישות
כניסת לקוחות
חברה בע"מ

חברה בע"מ

חברה בע"מ (בערבון מוגבל) הינה תאגיד שהוקם למטרת ביצוע פעילות עסקית על ידי בעלי מניותיו. הבעלות על החברה נקבעת על ידי מספר המניות שהיא מנפיקה לבעליה.

לחברה בע"מ יכול להיות בעל מניות אחד המחזיק את כל המניות, או מספר בעלי מניות שכל אחד מהם מחזיק במספר מניות המקנות לו בעלות באופן יחסי להחזקתו.

החברה היא ישות נפרדת מבעליה, ואחריות בעלי מניותיה מוגבלת לסכום שהשקיעו ולאחוז החזקתם במניות החברה. בעלי המניות אחראים וערבים להתחייבויות החברה עד גובה ערך החזקתם במניות, מכאן המונח "בערבון מוגבל".

נכסיה והתחייבויותיה הם בבעלותה ובאחריותה ואינם מיוחסים לבעלי מניותיה.

הרווחים שמצטברים בחברה מהווים הון של החברה וניתנים לחלוקה על ידי דיבידנדים.

מי יכול להקים חברה?

כל אדם או מספר בני אדם, רשאים להקים חברה שמטרתה ביצוע פעילות עסקית שאינה בניגוד לחוק, אינה בלתי מוסרית או ואינה נוגדת את תקנות הציבור.

איך מקימים חברה?

הקמת חברה בע"מ נעשית על ידי פניה לרשם החברות במשרד המשפטים אשר בודק את המסמכים שהוגשו לו, בודק את השם, בודק את התקנון של החברה ובעלי מניותיה ואם הכל תקין הוא מאשר את הקמת החברה, מאשר את התקנון ומנפיק תעודת רישום חברה. הקמת חברה נעשית בדרך כלל על ידי עורך דין או חברה למתן שירותים משפטיים, וכרוכה גם בתשלום אגרה לרשם החברות.

מהן היתרונות בהקמת חברה?

השיקול להקים חברה הוא לא בהכרח משיקולי מס ויש לחברה יתרונות נוספים :

החברה מהווה חיץ בין רכוש עסקי לרכוש פרטי ומספקת הגנה לבעלי מניותיה על הרכוש הפרטי שלהם במקרה שהיא נקלעת לקשיים. יחד עם זאת ההגנה אינה מובטחת מראש, וחברה בע"מ אינה מווה תמיד "ביטוח" על הרכוש הפרטי של בעליה. במקרים רבים כאשר בעל המניות ערב לחובות החברה או כאשר יש נגרם נזק ישיר לאחר על ידי בעל המניות יתכן שבבית המשפט תהיה "הרמת מסך" אשר תסיר את ההגנה ותטיל את האחריות על בעלי המניות.

יתרון תדמיתי – עניין של "נראות" חברה בע"מ נראית ונשמעת יותר רצינית ומשמעותית מעוסק מורשה ויש לה יתרון מיתוגי.

אורך חיים – לחברה יש אורך חיים עד ליום שהיא מתפרקת שלעיתים יכול להיות יותר חיי אדם, והיא יכולה להמשיך להתקיים גם לאחר עזיבת בעלי מניותיה וכניסתם של בעלי מניות חדשים.

מוניטין – קל יותר לבנות ולמכור מוניטין של חברה מאשר מוניטין של אדם יחיד.

יתרונות מיסוי – כל עוד הרווחים של החברה נמשכים על ידי בעלי מניותיה על ידי משכורות או דיבידנדים אין לחברה יתרון מיסוי. היתרון המיסוי קיים כאשר לחברה יש רווחים בלתי מחולקים אשר מצטרפים להון החברה ומשמשים אותה לפעילות עסקית ולהשקעות.

משנת 2018 מס החברות הוא בשיעור 23% אחוז קבוע על כל הרווח בעוד שהמס המקסימלי של יחיד יכול להגיע למדרגה של 50%. המשמעות היא שרווחים של החברה שנמצאים בשיעורי מס גבוהים משלמים מס משמעותית יותר נמוך , חוסכים לחברה הוצאת מס ומגדילים את הון החברה .

מהן החסרונות בהקמת חברה?

עלויות – החזקת חברה יותר יקרה וכרוכה בתשלום אגרה שנתית לרשם החברות, ניהול הנהלת חשבונות כפולה שהיא יותר יקרה, ועלות דוח שנתי מבוקר על ידי רואה חשבון.

החלפת שותפים – בעלי המניות של החברה הן בעלי מניותיה לנצח אלא אם הם מחליטים למכור את מניותיהם. סכסוכים בין בעלי מניות יכולים להיות תהליכים ארוכים ומייגעים, לעיתים בבתי משפט והם יכולים לגרום נזק לחברה.

פירוק חברה – תהליך סגירת החברה יותר ארוך מורכב ויקר .

להקמת חברה יש יתרונות וחסרונות ומומלץ להתייעץ עם בעלי מקצוע המומחים בתחום לפני הקמת החברה.

הנך מוזמן/ת לפגישת יעוץ במשרדינו ללא כל התחייבות מצדך, לבחינת הכדאיות בהקמת חברה, בהתאם לאופי והיקף הפעילות שלך. ליצירת קשר הקלק כאן.