גודל טקסט:
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
4 - חיפוש
הצהרת נגישות
כניסת לקוחות
פתיחת עסק - צעדים ראשונים שחשוב לך לדעת

פתיחת עסק - צעדים ראשונים שחשוב לך לדעת

פתיחת עסק הינה בחירה בדרך חיים חדשה והגשמת החלום להיות עצמאי עם רעיון עסקי משלך ובבעלותך. הבחירה לפתוח עסק ולעבור להיות עצמאי מהווה בראש ובראשונה שינוי מנטלי ופסיכולוגי ומחייבת תכנון והערכות חדשה ומאתגרת. רוב העצמאים היו לפני פתיחת העסק שכירים והמעבר ממעמד שכיר למעמד עצמאי הוא מעבר חדש להם, המלווה בלא מעט חששות. בעוד שכשכירים המעסיק היה דואג לכל צרכינו וכל חובותינו, תשלום המשכורת, תשלומי מס הכנסה, ביטוח לאומי, פנסיה, פיצויים, ביטוחים, חופשה, מחלה, חגים, מתנות ועוד, הרי שמעתה ואילך כעצמאים אנו אדונים לעצמינו ואחראים לכל התשלומים שהוזכרו.

המטרה של כל עסק היא להיות עסק למטרת רווח. השאיפה של רבים מבין אלה שפותחים עסק, היא שהרווח שלהם יהיה גבוה מהכנסתם הקודמת כשכירים. כשני שליש מהעסקים שנפתחים נסגרים כבר בשנה הראשונה. עשרות אלפי עסקים נסגרים בישראל מדי שנה. הסיבות לסגירת העסקים הן 50% מחוסר כדאיות כלכלית, 30% החלטות עסקיות שגויות ו 20% קשיים בתזרים המזומנים.

לכן, לפני פתיחת העסק מומלץ לערוך תוכנית עסקית ולבחון את השוק, המתחרים, הריווחיות, תזרימי המזומנים, יכולת מימון עצמי ע"י הלוואת בעלים או מימון חיצוני ע"י בנקים, ולהתייעץ עם בעל מקצוע מנוסה בתחום.

פתיחת תיק עצמאי נעשית אצל שלושת רשויות המס, מע"מ, מס הכנסה וביטוח לאומי. ניתן לבצע את פתיחת התיק על ידי הגעה עצמאית למשרדי הרשויות או באמצעות מייצג, רואה חשבון או יועץ מס אשר יעשו זאת עבורכם.

לאחר פתיחת העסק יש לנהל ספרים על פי הוראות ניהול ספרים שנקבעו ע"י מס הכנסה. לכל עסק יש את הוראות ניהול הספרים משלו לפי אופי ומהות העסק. יש לבדוק מהן הוראות ניהול הספרים החלים עליכם ולפעול לפיהם. ניהול ספרים כולל רישומים בתוכנת הנהלת חשבונות חוקית, הפקת חשבוניות מס, קבלות, תעודות משלוח, הזמנות מתוכנה חוקית או הדפסתם בבית דפוס בהתאם להנחיות בחוק. אציין כי ניהול ספרים שאינו בהתאם להנחיות עלול לעיתים לגרום לפסילת ספרים על ידי מס הכנסה.

מי שבחר לפתוח עסק צריך להביא בחשבון שמעתה ואילך הוא נמצא תחת מעקב של שלטונות המס וצריך לפעול לפי הנחיותיהם. בישראל קיימים היום כמה מאות אלפי עצמאים ולמי שפועל על פי החוק וההנחיות שנקבעו, אין סיבה לחשש.

פתיחת עסק היא אתגר עם קשיים ומכשולים בדרך, אך בסופו של דבר יכולה להיות הזדמנות נפלאה להגשמת חלום ולהצלחה, הן במישור המימוש העצמי והן במישור הכלכלי ולהוביל להצלחה ושגשוג, אם מנהלים את העסק נכון ובתבונה.

לקבלת יעוץ בנושא הנהלת חשבונות ללא שום התחייבות מצדכם הקליקו צור קשר.