גודל טקסט:
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
4 - חיפוש
הצהרת נגישות
כניסת לקוחות
דוחות כספיים באנגלית

דוחות כספיים באנגלית

דוחות כספיים באנגלית

בשנים האחרונות עם התפתחות הטכנולוגיה והאינטרנט אנו עדים לכך שהעולם הפך להיות כפר גלובלי שבו מתנהלת תקשורת ומעבר נתונים מכל מקום לכל מקום בעולם. האינטרנט פלש לכל תחומי חיינו ואנו משתמשים בו להעברה וקבלת מסרים, איסוף מידע , חשיפת מידע פרסום , קניות ועוד .

השפה המשותפת לתקשורת הגלובלית היא אנגלית. השימוש והצורך בשפה האנגלית הפך להיות הכרחי ונחלת כל אחד ואחד מאתנו, בקריאה והבנה מעמיקה של המידע באנגלית, חיפוש באנגלית והעברת מסרים באנגלית.

בעולם של חברות ההי טק , חברות גלובליות חברות סטארט אפ , השפה האנגלית היא השפה המדוברת גם עם גורמים חיצוניים וגם פנים חברתיים, העובדים מתכתבים באי מיילים באנגלית , נהלי החברה ומסמכיה נכתבים באנגלית ,הנהלת החשבונות שלה מבוצעת באנגלית והדוחות הכספיים שלה נערכים באנגלית.

מי צריך דוחות כספיים באנגלית ?

המבנה הארגוני של חברות גלובליות הינו המטה הממוקם במדינות כמו ארצות הברית , סין, יפן , גרמניה אנגליה ועוד , וחברות בנות הפזורות בכל העולם. על מנת לייצר מכנה משותף בשיטת הדיווח והאיחוד של כל החברות , החברות הבנות מכינות דוחות כספיים באנגלית במבנה חשבונאי אחיד ועל פי כללי חשבונאות בינלאומיים אחידים.

חברות רבות בעולם מגייסות כספים על ידי הנפקה בבורסות לדוגמא בנסדק, בקנדה , לונדון , אוסטרליה ועוד. לשם כך, עליהן להכין דוחות כספיים באנגלית אשר יאפשרו לכל המתעניינים בהן לקרוא וללמוד על החברה ותוצאותיה . הדוחות הכספיים באנגלית הם הכלי החשבונאי המקובל והטוב ביותר לניתוח תוצאות החברה וכלי לקבלת החלטות גם על ידי הנהלת החברה וגם על ידי משקיעים חיצוניים המתעניינים בה.

דוחות כספיים באנגלית הם כלי הכרחי לדיווח של חברות סטארט אפ.  מדינת ישראל היא אומת הסטארט אפים , ומשקיעים רבים מתעניינים בטכנולוגיות שלהם ומשקיעים בהם מיליארדי דולרים מדי שנה. בעת כניסת משקיע לחברה או ברכישת חברה "אקזיט" , מתקיים תהליך בדיקה לקראת ההשקעה "דיו דיליג'נס " וחלק מהבדיקה הינה הצגת דוחות כספיים באנגלית של החברה. הדוחות הכספיים באנגלית הם מסמך הכרחי ותנאי לקבלת ההשקעה.

חברות הסטארט אפ מתכוננות לקבלת ההשקעה ולאקזיט כבר מהשלב הראשון של קיומן והן מנהלות הנהלת חשבונות לסטארט אפ קטן כמו חברה גדולה , בתוכנת ERP   בשפה האנגלית ובסטנדרטים בינלאומיים. הנהלת חשבונות באנגלית לחברת סטארט אפ  או לחברת בת של חברה בינלאומית , מאפשרת לקבל מידע מפורט מספרי החברה למתעניינים החיצוניים מבלי הצורך לתרגם אותם. הנהלת חשבונות באנגלית מקבל תאוצה גם מבחינת יצרני התוכנות המאפשרים זאת וגם מבחינת הביקוש שמתאים את עצמו לתקופה. יותר ויותר חברות מבקשות לנהל את ספריהן באנגלית.  הנהלת חשבונות באנגלית מאפשרת מעבר קל יותר לעריכת דוחות כספיים באנגלית , וסביבת העבודה של דיווחים באנגלים מייצרת נגישות ורושם טוב יותר למתעניינים בחברה.

הדוחות הכספיים באנגלית יכולים להיות תרגום של הדוחות בעברית ומוצגים על פי כליי החשבונאות בישראל. ישנן חברות המעוניינות ליישם את כללי החשבונאות האמריקאים ומציגות את הדוחות הכספיים באנגלית לפי US GAAP. חברות המעוניינות ליישם כללי חשבונאות לפי תקינה בינלאומית יציגו את הדוחות הכספיים באנגלית לפי כללי ה IFRS  .

להכנת דוחות כספיים באנגלית צור קשר