גודל טקסט:
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
4 - חיפוש
הצהרת נגישות
כניסת לקוחות
הקמת סטארט אפ - איך מקימים חברת הזנק?

הקמת סטארט אפ - איך מקימים חברת הזנק?

הקמת סטארט אפ וביצוע אקזיט הפך לחלומם של יזמים רבים בישראל. האופציה לקבל יום אחד הרבה מאוד כסף עבור רעיון שפיתחו מושך רבים ללכת לכיוון הקמת סטארט אפ. מול עיניהם עומדות חברות ישראליות כמו ווייז, צ'קפוינט, כרומטיס וגם חברות ענק שהחלו מסטארטאפ כמו אפל או גוגל (כן, מי היה מאמין שכך התחילו...). עם זאת, יש גם לקחת בחשבון שמתוך חברות רבות שקמות, רק מעטות שורדות ובודדות מצליחות לעשות אקזיט.

הקמת סטארט אפ

חשוב לפעול נכון מכל ההיבטים כאשר להתנהלות הפיננסית יש חשיבות רבה. התנהלות כספית לא מושכלת ומחושבת יכולה להביא להתרסקות. מהם ההיבטים השונים שיש לקחת בחשבון בהקמת סטארט אפ? למה לשים לב בהתנהלות הכספית?

בחירת רעיון על פי צורךרעיון להקמת סטראט אפ

סיכוייו של הסטארטאפ להגיע לכדי מימוש עולה ככל שהרעיון נובע מצורך. יזמי הסטארטאפ צריכים להיות קודם כל בעלי חושים חדים ולזהות צורך שאין עליו עדיין מענה בשוק. הם צריכים למצוא את הפתרון שיתן מענה לצורך בדרך הקלה והנוחה ביותר.

פיתוח סטארט אפ עד כמה השקעה בפיתוח רעיון משתלמת

 גם אם רעיון נראה מבריק ואכן אמור לענות על צרכים שאין להם מענה כרגע, עדיין יש לבדוק האם השקעה ברעיון, כולל כל שלבי הפיתוח, הייצור והשיווק יובילו לרווחים בסופו של דבר. כבר לצורך כך מומלץ להיות בקשר עם יועץ עסקי בעל ניסיון רב בעבודה עם חברות סטארטאפ ומכיר את ההתנהלות הכספית הייחודית שלהן.

תוכנית עסקית לסטארט אפ הכנת תכנית עסקית לסטארט אפ

חשוב לחקור את התחום אליו קשור הסטארטאפ לעומק, לבחון מגמות בשוק שישנן היום בתחום. זה הזמן להכין בעזרת יועץ פיננסי את התכנית העסקית לשנים הקרובות. התכנית העסקית מורידה את חזון החברה ומטרת העל שלה אל הקרקע באמצעות פירוק מטרת העל למטרות קטנות יותר.

התכנית העסקית צריכה גם לכלול חלוקת תפקידים בחברה, תחזית רווח- הפסד המחשב רווחים צפויים מול עלויות והוצאות. את כל אלה יהיה צורך להציג למשקיעים פוטנציאליים.

משקיעים לסטארט אפ גיוס משקיעים

כל הקמת סטארט אפ כרוכה בגיוס משקיעים. למשקיעים חשוב להציג תכנית עסקית מסודרת וברורה. כדאי למצוא רואה חשבון המתמחה גם ביעוץ עסקי ומכיר היטב את ההתנהלות הנדרשת מול משקיעים פוטנציאליים ומול משקיעים גם לאחר מכן. גיוס כספים יכול להיות באמצעות הבנק, קרנות וגם משקיעים פרטיים.

גם לאחר גיוס המשקיעים נדרשת מולם עבודה. במיוחד אם מדובר על משקיעים זרים, בחרו הנהלת חשבונות באנגלית אשר מכיר היטב את העבודה מול חברות גלובליות.

אם גיוס הכספים דרוש על מנת לעסוק בפיתוח המוצר כדאי לעשות זאת כבר בהתחלה. אם פיתוח המוצר אינו דורש מימון  והכסף נדרש החל מתהליך הייצור והלאה, מומלץ לחכות עם גיוס הכספים עד לסיום הפיתוח. כך גם יהיה לכם את כל הזמן להשקיע בגיוס המשקיעים וגם תגיעו אליהם עם מוצר ביד.

תוכנית עבודה להקמת סטארט אפ הגדרת תכנית עבודה מסודרת

את התכנית העסקית על כל שלביה יש לתרגם כעת לתכנית עבודה ברורה. תכנית העבודה תגדיר את בעלי התפקידים, את העבודה שעליהם לעשות לפרטי פרטים, תגדיר לוחות זמנים מסודרים לביצוע כל שלב בעבודה, יעדים ומשימות לטווח הקצר והארוך.

הנהלת חשבונות לסטארט אפ עבודה והתנהלות פיננסיים 

במהלך העבודה על המוצר, ייצורו ושיווקו נדרשת התנהלות צמודה מול המשקיעים ומול גורמים נוספים. דאגו לכך שרואה החשבון שלכם יכין דו"חות כספיים באנגלית על בסיס קבוע על פי דרישת המשקיעים ושיהיה מומחה בכל ההיבטים הפיננסיים, כך שאת כל נושא הכספים וההתנהלות הכספית מול משקיעים או כל גורם אחר שיש להתנהל מולו מבחינה כספית תוכלו להשאיר לו. חשוב שתסירו מעליכם את עול ניהול הכספים אשר שואב אנרגיות רבות על חשבון פיתוח המוצר.

שיווק סטראט אפ להשקיע בשיווק

גם לאחר שהמוצר מוכן ויצא מן הניילונים העבודה אינה נגמרת. להיפך- כאן מתחיל החלק הקריטי באמת- עד כמה יתפוס המוצר בשוק והדבר תלוי בעבודת השיווק שתעשו. חשוב לגייס עובד המכיר היטב את עבודת השיווק ויש לו גישה לתחום. ממש כפי שרואה החשבון מנהל את ענייני הכספים הגדירו תפקיד של מנהל שיווק שזהו כל תפקידו. האינטרנט מציע שפע של אפשרויות שיווק ברשתות חברתיות ובערוצים נוספים. התנהלו בחוכמה מבחינה שיווקית כך שהמוצר ייצור באזז אמיתי.

ירון בן עוז - הנהלת חשבונות לסטארט אפ

ירון בן עוז הנו משרד רואי חשבון בעל ניסיון רב ומומחיות בעבודה עם חברות סטארט אפ והייטק, המספק דיווחים ודוחות כספיים לחו"ל ובסטנדרטים בינלאומיים. רואי החשבון במשרד שולטים באנגלית, ובעלי מומחיות וניסיון רב בסטנדרטים ובתקנות הבינלאומיות. נשמח לארח אתכם במשרדינו בחיפה ובהרצליה פיתוח לפגישת התרשמות, אפיון והצעת מחיר ללא שום התחייבות מצדכם. ניתן לפנות אלינו בטלפון  048426899 או במייל.