גודל טקסט:
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
4 - חיפוש
הצהרת נגישות
כניסת לקוחות
הנהלת חשבונות -כלי לניהול העסק

הנהלת חשבונות -כלי לניהול העסק

הנהלת חשבונות היא לב העסק והיא כוללת בתוכה את כל הרישומים של כל ההכנסות וההוצאות של העסק, העתקי חשבוניות וקבלות שהוצאו ללקוחות, דוחות פנימיים רבים ודיווחים לשלטונות המס.

הנהלת חשבונות לחברות

לכל עסק יש הוראות ניהול ספרים משלו, והחשבונאות צריכה להתנהל לפי הוראות ניהול ספרים המחייבות אותו על פי חוק. על מנת לדעת איזה הוראות ניהול ספרים ואיזה ספרים צריך לנהל, מומלץ להתייעץ עם בעל מקצוע.

ניהול ספרים: מהן השיטות הקבועות על פי החוק

ישנן שתי שיטות לניהול ספרים, הנהלת חשבונות חד צידית וכפולה, ולכל עסק חלה שיטת ניהול ספרים הקבועה לגביו בחוק.

הנהלת חשבונות חד צידית

רושמת רק את ההכנסות וההוצאות של העסק ומספקת דוחות רווח והפסד ודיווחים לרשויות. היא בדרך כלל מתאימה לעוסקים מורשים ועוסקים פטורים.

הנהלת חשבונות כפולה

רושמת את ההכנסות וההוצאות ומאידך מנהלת את כל כרטיסי הלקוחות, ספקים, בנקים, עובדים, רכוש, מלאי, ואחרים. היא יותר מורכבת וחלה דרך כלל על חברות בע"מ או עוסקים מורשים ושותפויות בהיקפים שהחוק מחייב אותם .

הניהול יהיה בתוכנה חוקית אשר אושרה על ידי מס הכנסה. ניתן לנהלה בתוך העסק על ידי מהל חשבונות פנימי, או בלשכת שרות חיצונית כגון משרדי רואי חשבון, יועצי מס או מנהלי חשבונות.

תוכנה לניהול עסק והנהלת חשבונות

קיימות תוכנות רבות וטובות להנהלת חשבונות. ישנן תוכנות שהן חלק מתוכנה שלמה לניהול ארגון ERP ונתונים מועברים אליהם מכל מחלקות הארגון כגון חשבוניות ללקוחות ממחלקת השיווק, חשבוניות ספקים ממחלקת רכש. ישנן תוכנות אחרות שהן אך ורק לניהול חשבונות, תוכנות לעסקים קטנים, בינוניים וגדולים, יש תוכנות בענן ויש תוכנות להתקנה במחשב המקומי. בחירת התוכנה היא בהתאם לגודל העסק, אופי העסק והתקציב שלכם.

מנהל חשבונות: במה הוא עוסק?

מנהל החשבונות, בין אם פנימי או חיצוני, מבצע את כל רישומי החשבונות של העסק: רושם את כל ההכנסות וההוצאות, מבצע התאמות בנקים והתאמות כרטיסי ספקים לקוחות ואחרים, מדווח לרשויות ומפיק דוחות לבעלי העסק.

הדוחות יכולים להיות דוח רווח והפסד, מאזן בוחן, כרטסת לקוחות, ספקים, הוצאות, הכנסות, דוח גיול חובות, דוחות מע"מ ועוד.

בנוסף לרישומים, מתייקים בקלסרים את כל המסמכים שהוקלדו כגון חשבוניות ספקים, חשבוניות ללקוחות, העתקי שקים, דפי בנק, וכל שאר המסמכים אותם יש לשמור במשך שבע שנים.

רצוי ומומלץ לבצע גיבויים ליליים בענן, על מנת שיהיה ניתן לשחזר את הנתונים במהירות במקרה של תקלה.

הנהלת חשבונות משמשת כלי לניהול העסק, למעקב אחר התוצאות העסקיות, חובות הלקוחות, גביה, חובות לספקים ותזרימי המזומנים של העסק.

מה השירות כולל?

השירותים כוללים לרוב :

  • הנהלת חשבונות כפולה לחברות
  • הנהלת חשבונות חד צידית לעצמאים ושותפויות
  • הנהלת חשבונות דו טבעית לחברות בינלאומיות
  • הכנת דיווחים ותשלומים של הדוחות החודשיים למע"מ, מס הכנסה וביטוח לאומי
  • התאמות בנקים
  • התאמות כל הכרטיסים - ספקים, לקוחות, קופה, עובדים וחו"זים.
  • תיוק כל החשבוניות המתקבלות בקלסרים בצורה מסודרת ומקובלת כך שתמיד יהיה ניתן לאתר את המסמכים בקלות.
  • הפקת דוחות - מאזן בוחן, כרטסת

שירותי הנהלת חשבונות לחברות ועסקים ירון בן עוז

למשרדינו ניסיון של שנים רבות בתחום הבינלאומי והישראלי, ואנו מתמחים בביצוע הנהלת חשבונות  לחברות סטארט אפ, היי-טק, חברות בינלאומיות וכן ניהול חשבונות באנגלית, בתוכנה באנגלית המאושרת ע"י מס הכנסה.

המשרד מספק שירותי ניהול חשבונות במיקור חוץ (Outsourcing) לחברות, לעסקים עצמאיים ושותפויות, אשר מבוצעת או במשרדנו או במשרדי הלקוח. הנהלת החשבונות מבוצעת בתוכנות המאושרות על ידי שלטונות המס בישראל. לפגישת ייעוץ ללא עלות, מוזמנים ליצור קשר.