גודל טקסט:
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
4 - חיפוש
הצהרת נגישות
כניסת לקוחות
הנהלת חשבונות במיקור חוץ

הנהלת חשבונות במיקור חוץ

מהי הנהלת חשבונות במיקור חוץ ולמי היא מיועדת?

הנהלת חשבונות במיקור חוץ היא הנהלת חשבונות המתבצעת על ידי עובד שאינו עובד שכיר של החברה, ומבצע את הנהלת החשבונות בהיקף הנחוץ לחברה על פי מידותיה. הנהלת חשבונות במיקור חוץ מתבצעת על ידי מנהל חשבונות חיצוני השייך למשרד המספק שירותי הנהלת חשבונות.

הנהלת חשבונות לחברות במיקור חוץ

הנהלת חשבונות במיקור חוץ מיועדת לכל אותן חברות ועסקים אשר אינם צריכים או מעוניינים להעסיק מנהל/ת חשבונות במשרה מלאה כשכיר/ה בחברה, אלא מעדיפים גורם חיצוני שיבצע הנהלת חשבונות עבורם. על פי רוב במקרים אלו, היקף העבודה של הנהלת חשבונות הוא מצומצם ואינו מצדיק העסקת מנהל/ת חשבונות במשרה מלאה.

היכן מתבצעת הנהלת החשבונות במיקור חוץ?

הנהלת חשבונות במיקור חוץ יכולה להתבצע  בבית העסק עצמו באמצעות תוכנת הנהלת חשבונות המותקנת במחשבי העסק ומשמשמת אותו בניהול השוטף של העסק (חשבוניות, קבלות, הפקדות, הזמנות ותעודות משלוח).

אפשרות נוספת היא שהנהלת החשבונות במיקור חוץ מתבצעת במשרד הנהלת החשבונות על גבי תוכנת הנהלת חשבונות השייכת למשרד הנהלת החשבונות.

איך זה עובד?

הנהלת חשבונות בבית העסק

 1. מגדירים את היקף העבודה וימי העבודה הנדרשים לצורך ביצוע העבודה בהתאם לצרכים של החברה (פעם בשבוע, פעמיים בשבוע, פעם בשבועיים וכד').
 2. מנהל/ת חשבונות ממשרדנו מגיע אליכם ומבצע את הנהלת החשבונות במשרדכם, על גבי התוכנה שלכם וכל חומר הנהלת החשבונות נשמר אצלכם, כולל הנתונים שהוקלדו בתוכנה והחשבוניות שיתוייקו ויאוחסנו בתיקים.
 3. בסוף חודש מפיקים דוחות על פי הצורך ומגישים להנהלה לצורך הניהול השוטף של העסק.

 הנהלת חשבונות במשרדנו

 1. פעם או פעמיים בחודש, שולחים למשרדנו את כל חומר הנהלת חשבונות (חשבוניות, קבלות , הפקדות, הוצאות, דפי בנק, העתקי שקים וכד').
 2. מנהל/ת החשבונות ממשרדנו מקליד את החומר לתוכנת הנהלת החשבונות במשרדנו
 3. אנו מבצעים התאמות בנקים, כרטיסים, מחשבים את המע"מ, ומפיקים דוחות לפי הצורך, (מאזני בוחן, כרטסות) ושולחים אליכם באי-מייל.

מהם היתרונות בהנהלת חשבונות במיקור חוץ?

 • עלויות נמוכות יותר – הנהלת החשבונות מתבצעת בהיקף יותר מצומצם
 • התייעלות - אין צורך להעסיק מנהל/ת חשבונות במשרה מלאה
 • פיקוח - העבודה מתבצעת בפיקוח רואה חשבון
 • גמישות – ניתן תמיד להגדיל או להקטין את היקף העבודה בהתאם לצרכי החברה

האם הנהלת חשבונות במיקור חוץ מתאימה גם לעסקים גדולים?

ישנם מקרים רבים שהנהלת חשבונות במיקור חוץ מתאימה גם לעסקים גדולים שיש להם צוות הנהלת חשבונות פנימי, לדוגמא:

 • צימצום פיגורים  שנוצרו מסיבות שונות
 • החלפת מנהלת/ת חשבונות בתקופת חופשת לידה
 • בתקופות לחץ כשהצוות הקיים לא יכול לבצע את כל העבודה
 • פרוייקטים מיוחדים : רכישת חברת בת, הגדלת פעילות מסויימת, הטמעת תוכנה חדשה
 • תקן – כאשר אין תקן בחברה למנהל/ת חשבונות פנימי, מסתייעים במיקור חוץ

האם הנהלת חשבונות במיקור חוץ שונה מהנהלת חשבונות פנימית?

הנהלת חשבונות במיקור חוץ המתבצעת בבית העסק, זהה להנהלת חשבונות המתבצעת על ידי מנהל/ת חשבונות פנימית. השוני ביניהן הוא רק נוכחות מנהלת/ת החשבונות בעסק אינה יום יומית.

מה נכון לגבי?

ההחלטה האם לבצע הנהלת חשבונות במיקור חוץ או לשכור מנהלת/ת חשבונות אשר יעבוד בתוך העסק תלויה בהיקף הפעילות, בצרכים של החברה וביכולת הכלכלית שלה. כל חברה תקבל את החלטה מה מתאים לה לפי מכלול השיקולים שהוזכרו כאן ובסופו של תהליך, מומלץ להתייעץ עם רואה החשבון מה הטוב ביותר והנכון לגביכם.

 מה אנו מציעים?

משרדנו בעל נסיון רב לאורך שנים בביצוע הנהלת חשבונות במיקור חוץ, בחברות רבות ומגוונות ובתוכנות הנהלת חשבונות שונות. ביצענו תהליכי הקמה והטמעת הנהלת חשבונות בתוך חברות, ורכשנו מיומנות וידע במתן שירותי הנהלת חשבונות לחברות היי טק, חברות בינלאומיות, חברות יצרניות, מסחריות, נותנות שירותים ועוד.

אנו מציעים שירותי הנהלת חשבונות במיקור חוץ בהתאם לצרכי חברתכם, בפיקוח רואי חשבון, במקצועיות ובמיומנות, תוך מילוי כל הדרישות המקיימות הנהלת חשבונות מלאה.