גודל טקסט:
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
4 - חיפוש
הצהרת נגישות
כניסת לקוחות
עסק מהבית

עסק מהבית

בשנים האחרונות, בעידן התקשורת המהירה והנגישה מכל מקום, אנו רואים מגמת עליה בעסקים המתנהלים מהבית.

יתרונות העבודה מהבית

העבודה מהבית חוסכת עלויות משרד, שכירות, ארנונה, חשמל וכו' וחוסכת זמן יקר שבו אנו מבלים בנסיעה לעבודה בפקקים ובמציאת חניה .עבודה מהבית מתאימה יותר לעסקים בתחילת דרכם, לעסקים של אדם אחד, לעסקים  שאינם מקבלים קהל, או לאלה המעוניינים בקרבת המשפחה והילדים.

חסרונות העבודה מהבית

החסרונות שבעבודה בעסק מהבית הם שאין הפרדה מוחלטת בין העולם הפרטי לעולם העסקי, לא תמיד נעים לקיים פגישות עם אנשים חיצוניים בבית וזה דורש משמעת עצמית לנהל את הזמן בין עבודה לפרטי כשאנו נמצאים בבית. עסקים המתנהלים מהבית ומקבלים קהל לעיתים מפריעים לשכנים אשר יתכן שיתלוננו או יתנגדו לניהול העסק בבניין מגוריהם.

ההוצאות המוכרות לעסק מהבית

ההוצאות של עסק מהבית מתחלקות להוצאות שאותן ניתן לזהות וליחס בבירור ישירות לעסק, לבין הוצאות מעורבות שהן גם פרטיות וגם עסקיות כגון ארנונה וחשמל, אותן יש ליחס באופן יחסי לעסק.

יחס חלוקת ההוצאות בין פרטי לעסקי יקבע כחלק היחסי של העסק מתוך הדירה לדוגמא, חדר אחד המשמש את העסק מתוך ארבעה חדרים שבדירה, הוא יחס של 25%.

במקרה שלא ניתן לייחס את חלק השימוש העסקי מתוך כלל ההוצאה, ההוצאה לא תוכר. הוצאות המוכרות לעסק מהבית הן, ארנונה, חשמל, ועד בית, ביטוח לפי החלק היחסי של העסק.

הוצאה מוכרת לעסק מהבית בתנאי שהעסק הוא רק בבית. במידה ולעוסק יש משרד והוא עובד גם במשרד וגם בבית ההוצאה לא תוכר.

השיקול האם לנהל עסק מהבית או בעסק מחוץ לבית הוא אישי וכל אחד ימצא את היתרונות והחסרונות בעולם שלו ויקבל את ההחלטה שהכי המתאימה לו בהתאם לנסיבותיו.

ליעוץ בנושא פתיחת עסק מהבית ללא כל התחייבות מצדך הקלק כאן.